JST 02SUR-32S(HF)
| Manufacturer | |
| MPN | 02SUR-32S(HF) |
| LCSC Part # | C567263 |
| Packaging | P=0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC HOUSING Free Hanging 2POS 0.8mm |
| Description | Connector IDC Housing Free Hanging 2 position 0.8mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
20,000
20,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1343 $ 0.0497 | $ 0.25 |
50+ | $ 0.1086 $ 0.0402 | $ 2.01 |
150+ | $ 0.0958 $ 0.0355 | $ 5.33 |
500+ | $ 0.0861 $ 0.0319 | $ 15.95 |
2,000+ | $ 0.0784 $ 0.0291 | $ 58.20 |
4,000+ | $ 0.0746 $ 0.0276 | $ 110.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$