BOOMELE(Boom Precision Elec) 2.54-2*5P
| Manufacturer |
BOOMELE(Boom Precision Elec)
Asian Brands |
| MPN | 2.54-2*5P |
| LCSC Part # | C5665 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC HEADER TH 10POS 2.54mm |
| Description | Connector IDC Header Through Hole 10 position 2.54mm |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | BOOMELE(Boom Precision Elec) | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 280 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
131,750
131,750
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0954 | $ 0.48 |
50+ | $ 0.0791 | $ 3.96 |
280+ | $ 0.0642 | $ 17.98 |
560+ | $ 0.0587 | $ 32.87 |
2,520+ | $ 0.054 | $ 136.08 |
5,040+ | $ 0.0515 | $ 259.56 |
Standard Packaging 280/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$