85W, 12A non-isolated SMT point-of-load converter
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | ICH12012A007V-007-R |
| LCSC Part # | C5656537 |
| Package | SMD-12P,12.2x12.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 85W, 12A non-isolated SMT point-of-load converter |
| Description | SMD-12P,12.2x12.2mm AC DC Configurable Power Supply Modules RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | TDK | |
| Package | SMD-12P,12.2x12.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8
8
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 18.7949 | $ 18.79 |
Standard Packaging 400/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$