85W, 12A non-isolated SMT point-of-load converter
| Manufacturer | |
| MPN | ICH12012A007V-007-R |
| LCSC Part # | C5656537 |
| Packaging | SMD-12P,12.2x12.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 85W, 12A non-isolated SMT point-of-load converter |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-12P,12.2x12.2mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
The iCH series of non-isolated Point-Of-Load (POL) converters provide localized voltage conversion from either a 5V or 12V bus. With its wide input and wide output voltage adjustment range, this compact-size and surface-mountable DC-DC module can deliver up to 85W making it a versatile solution for various board mount power requirements.
In-Stock: 5
5 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 18.7949 | $ 18.79 |
Standard Packaging400/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |



