GREENCONN GPEA107-0202A008C1BA
| Manufacturer |
GREENCONN
Asian Brands |
| MPN | GPEA107-0202A008C1BA |
| LCSC Part # | C5632710 |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER 2POS 1.27mm SINGLE ROW TH |
| Description | Pin Header 2 Position 1.27mm Pitch Single Row Through Hole -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | GREENCONN | |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1551 | $ 0.78 |
50+ | $ 0.1159 | $ 5.80 |
150+ | $ 0.102 | $ 15.30 |
500+ | $ 0.0846 | $ 42.30 |
2,500+ | $ 0.0769 | $ 192.25 |
5,000+ | $ 0.0722 | $ 361.00 |
Standard Packaging 50/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$