Amphenol FS1-Z38-20Z6-60
| Manufacturer | |
| MPN | FS1-Z38-20Z6-60 |
| LCSC Part # | C5632408 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | UltraPortTM QSFP+ Connector |
| Description | SMD,P=0.8mm Pluggable Connector Assemblies RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
923
923
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.1998 | $ 3.20 |
10+ | $ 2.7652 | $ 27.65 |
30+ | $ 2.4916 | $ 74.75 |
100+ | $ 2.2132 | $ 221.32 |
400+ | $ 2.0876 | $ 835.04 |
800+ | $ 2.0329 | $ 1626.32 |
Standard Packaging 400/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$