Sensata D2450K
| Manufacturer | |
| MPN | D2450K |
| LCSC Part # | C5614100 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Form A (SPST-NO) 24V~280V DC Solid State Relays (SSR) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Relays/Solid State Relays (SSR) | |
| Manufacturer | Sensata | |
| Packaging | - | |
| Number of Channels | - | |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) | |
| Operating Temperature | -40℃~+80℃ | |
| Features | - | |
| Forward voltage | - | |
| Forward Current(If) | - | |
| Load Voltage | 24V~280V | |
| Input type | DC | |
| load current | 50A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2
2 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 21.6178 | $ 21.62 |
| 20+ | $ 20.5455 | $ 410.91 |
Standard Packaging20/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



