EVERLIGHT IR26-51C/L110/TR8
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | IR26-51C/L110/TR8 |
| LCSC Part # | C55975 |
| Package | SMD,3x2.6mm |
| Customer # | |
| Description | SMD,3x2.6mm LED Emitters - Infrared, UV, Visible RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Emitters - Infrared, UV, Visible | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | SMD,3x2.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
68,490
68,490
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0675 | $ 0.68 |
100+ | $ 0.0528 | $ 5.28 |
300+ | $ 0.0454 | $ 13.62 |
2,000+ | $ 0.0399 | $ 79.80 |
4,000+ | $ 0.0355 | $ 142.00 |
10,000+ | $ 0.0333 | $ 333.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$