CREE LED C503B-ABN-CW0Z0251
| Manufacturer | |
| MPN | C503B-ABN-CW0Z0251 |
| LCSC Part # | C5589483 |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
| Customer # | |
| Description | 23° 20mA Amber 2.1V Through Hole,D=5mm LED Indication - Discrete RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | CREE LED | |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.224 | $ 0.22 |
200+ | $ 0.0894 | $ 17.88 |
500+ | $ 0.0864 | $ 43.20 |
1,000+ | $ 0.0849 | $ 84.90 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$