Aimtec AM6TW-2424SH60-NZ
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | AM6TW-2424SH60-NZ |
| LCSC Part # | C5585044 |
| Package | DIP,31.6x20.3mm |
| Customer # | |
| Description | DIP,31.6x20.3mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | Aimtec | |
| Package | DIP,31.6x20.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 15 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 42.3557 | $ 42.36 |
195+ | $ 16.9002 | $ 3295.54 |
495+ | $ 16.3365 | $ 8086.57 |
1,005+ | $ 16.0561 | $ 16136.38 |
Standard Packaging 15/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$