Broadcom ALMD-CM3D-Y1002
| Manufacturer | |
| MPN | ALMD-CM3D-Y1002 |
| LCSC Part # | C5583892 |
| Packaging | SMD,4.2x4.2mm |
| Customer # | |
| Description | 20mA 3.2V 516nm 30° Emerald Green SMD,4.2x4.2mm LED Indication - Discrete RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Broadcom | |
| Packaging | SMD,4.2x4.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
37
37
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.0689 | $ 2.07 |
10+ | $ 2.0237 | $ 20.24 |
30+ | $ 1.9941 | $ 59.82 |
100+ | $ 1.9645 | $ 196.45 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$