Phoenix Contact 1727094
| Manufacturer | |
| MPN | 1727094 |
| LCSC Part # | C5479281 |
| Packaging | Through Hole,P=3.81mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 10POS 3.81mm TH |
| Description | 10 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 3.81mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | Phoenix Contact | |
| Packaging | Through Hole,P=3.81mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 60 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
36
36
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.4098 | $ 4.41 |
10+ | $ 3.8753 | $ 38.75 |
60+ | $ 3.5579 | $ 213.47 |
120+ | $ 3.2372 | $ 388.46 |
480+ | $ 3.0888 | $ 1482.62 |
1,020+ | $ 3.0218 | $ 3082.24 |
Standard Packaging 60/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$