JST 02R-LEBSS-TB(LF)(SN)
| Manufacturer | |
| MPN | 02R-LEBSS-TB(LF)(SN) |
| LCSC Part # | C545733 |
| Packaging | SMD,P=4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SMD,P=4mm Solid State Lighting Connector Assemblies RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | SMD,P=4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 18,690
18,690 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3194 | $ 1.60 |
| 50+ | $ 0.2538 | $ 12.69 |
| 150+ | $ 0.2257 | $ 33.86 |
| 500+ | $ 0.1907 | $ 95.35 |
| 2,000+ | $ 0.1637 | $ 327.40 |
| 4,000+ | $ 0.1544 | $ 617.60 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



