YIYUAN YTS1S0054DUG00
| Manufacturer |
YIYUAN
Asian Brands |
| MPN | YTS1S0054DUG00 |
| LCSC Part # | C5451714 |
| Packaging | SMD,6.4x6.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE 400gf |
| Description | Tactile Switch 400gf 5.2mm 6.4mm x 6.3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | YIYUAN | |
| Packaging | SMD,6.4x6.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
20
20
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0813 | $ 0.41 |
50+ | $ 0.0643 | $ 3.22 |
150+ | $ 0.0558 | $ 8.37 |
1,000+ | $ 0.0494 | $ 49.40 |
2,000+ | $ 0.0443 | $ 88.60 |
5,000+ | $ 0.0417 | $ 208.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$