WingTAT HEV14LP03BK
| Manufacturer |
WingTAT
Asian Brands |
| MPN | HEV14LP03BK |
| LCSC Part # | C5448256 |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN EDGE SLOT 14POS 1.27mm SMD |
| Description | 14 Position Edge Slot Connector 1.27mm Pitch Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Card Edge Connectors/Edgeboard Connectors | |
| Manufacturer | WingTAT | |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 37 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,825
1,825
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9738 | $ 0.97 |
10+ | $ 0.8789 | $ 8.79 |
37+ | $ 0.8268 | $ 30.59 |
111+ | $ 0.7683 | $ 85.28 |
518+ | $ 0.743 | $ 384.87 |
999+ | $ 0.7303 | $ 729.57 |
Standard Packaging 37/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$