WingTAT 9001-37441C00A
| Manufacturer |
WingTAT
Asian Brands |
| MPN | 9001-37441C00A |
| LCSC Part # | C5448143 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 9001 Series Half Q Type Male |
| Description | 44P 2 2.54mm -55℃~+125℃ Copper alloy Through Hole Through Hole,P=2.54mm Backplane Connector Housings RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Backplane Connector Housings | |
| Manufacturer | WingTAT | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
240
240
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8854 | $ 0.89 |
10+ | $ 0.7131 | $ 7.13 |
50+ | $ 0.627 | $ 31.35 |
100+ | $ 0.5408 | $ 54.08 |
500+ | $ 0.4898 | $ 244.90 |
1,500+ | $ 0.4627 | $ 694.05 |
Standard Packaging 50/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$