SM Switch SMXS-03K-TP
| Manufacturer |
SM Switch
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SMXS-03K-TP |
| LCSC Part # | C5439762 |
| Package | SMD,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH DIP 25mA 24V |
| Description | Dip Switch 3 Position Surface Mount 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | SM Switch | |
| Package | SMD,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 6 |
| Multiple | 6 |
| Standard Packaging | 66 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
720
720
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
6+ | $ 0.3484 $ 0.3310 | $ 1.99 |
60+ | $ 0.2721 $ 0.2585 | $ 15.51 |
198+ | $ 0.2394 $ 0.2275 | $ 45.05 |
594+ | $ 0.1986 $ 0.1887 | $ 112.09 |
2,970+ | $ 0.1805 $ 0.1715 | $ 509.36 |
6,006+ | $ 0.1696 $ 0.1612 | $ 968.17 |
Standard Packaging 66/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$