Honor Elec HF1C477M0610PC
| Manufacturer |
Honor Elec
Asian Brands |
| MPN | HF1C477M0610PC |
| LCSC Part # | C5438744 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 16V TH |
| Description | 470uF ±20% 16V Through Hole,D6.3xL10.5mm 5000hrs |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Honor Elec | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,825
1,825
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1635 $ 0.1554 | $ 0.78 |
50+ | $ 0.1267 $ 0.1204 | $ 6.02 |
150+ | $ 0.111 $ 0.1055 | $ 15.83 |
1,000+ | $ 0.0913 $ 0.0868 | $ 86.80 |
2,000+ | $ 0.0826 $ 0.0785 | $ 157.00 |
5,000+ | $ 0.0773 $ 0.0735 | $ 367.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$