HenryTech HLT-300040BX274M6B0
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | HLT-300040BX274M6B0 |
| LCSC Part # | C53924966 |
| Packaging | SMD,D8.3xL1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 270000pF X7R ±20% 100V SMD,D8.3xL1.6mm Ceramic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD,D8.3xL1.6mm | |
| Capacitance | 270000pF | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Tolerance | ±20% | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rating | 100V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 6
6 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 9.1053 | $ 9.11 |
| 10+ | $ 8.9124 | $ 89.12 |
| 30+ | $ 7.911 | $ 237.33 |
| 100+ | $ 7.783 | $ 778.30 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



