Reomax 5.250.0500A
| Manufacturer |
Reomax
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 5.250.0500A |
| LCSC Part # | C5381741 |
| Package | D5xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 0.5A D5xL20mm |
| Description | 0.5A Ceramic Tube Fuse D5xL20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Reomax | |
| Package | D5xL20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0761 | $ 0.38 |
50+ | $ 0.0602 | $ 3.01 |
150+ | $ 0.0522 | $ 7.83 |
500+ | $ 0.0462 | $ 23.10 |
2,500+ | $ 0.0414 | $ 103.50 |
5,000+ | $ 0.0391 | $ 195.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||