ROCPU Switches TP11312635
| Manufacturer |
ROCPU Switches
Asian Brands |
| MPN | TP11312635 |
| LCSC Part # | C5381346 |
| Packaging | Through Hole-3P,4.5x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 260gf TH |
| Description | Tactile Switch SPST 260gf 3.5mm 4.5mm x 4.5mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | ROCPU Switches | |
| Packaging | Through Hole-3P,4.5x4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,730
3,730
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0539 $ 0.0432 | $ 0.43 |
100+ | $ 0.0425 $ 0.0340 | $ 3.40 |
300+ | $ 0.0368 $ 0.0295 | $ 8.85 |
1,000+ | $ 0.0325 $ 0.0260 | $ 26.00 |
5,000+ | $ 0.0291 $ 0.0233 | $ 116.50 |
10,000+ | $ 0.0274 $ 0.0220 | $ 220.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$