SDAPO DP9700 at-5V3A
| Manufacturer | SDAPOAsian Brands |
| MPN | DP9700 at-5V3A |
| LCSC Part # | C5380093 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | POE PD Module 25.5W PD Integrated Module |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Networking Solutions/Serial Device Servers | |
| Manufacturer | SDAPO | |
| Packaging | - | |
| Isolation | Yes | |
| Voltage - Supply | 37V~57V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
25.5W PD(Powered Device) Integrated Module (Isolation Type)
Features
AI Translation
- EEE802.3af/at compliant.
- Low cost.
- Support PoE applications in both of Fast / Gigabit Ethernet environments.
- Support wide input voltage range 37Vdc to 57Vdc.
- Thermal cut off.
- Short circuit protection.
- Over current protection
- High DC/DC converting efficiency.
- Less external component one output decoupling capacitor.
- Isolation level 1.5KVrms.
- Enhanced surge protection
- Internal build in 2 channel bridge rectifiers
Applications
AI Translation
- 10/100Base-T
- 10/100/1000BaSe-T
In-Stock: 123
123 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 6.7973 | $ 6.80 |
| 10+ | $ 5.8952 | $ 58.95 |
| 30+ | $ 5.3457 | $ 160.37 |
| 90+ | $ 4.8847 | $ 439.62 |
Standard Packaging30/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



