JETEKPS WRA1205S-1WR2
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | WRA1205S-1WR2 |
| LCSC Part # | C5379637 |
| Packaging | SIP,21.8x9.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W DC-DC modular power supply in SIP package |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 2 Output ±5V ±100mA 9V~18V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,21.8x9.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 9 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
17
17
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.8938 $ 4.6492 | $ 4.65 |
10+ | $ 4.1019 $ 3.8969 | $ 38.97 |
27+ | $ 3.6804 $ 3.4964 | $ 94.40 |
90+ | $ 3.2528 $ 3.0902 | $ 278.12 |
540+ | $ 3.0567 $ 2.9039 | $ 1568.11 |
990+ | $ 2.9672 $ 2.8189 | $ 2790.71 |
Standard Packaging 9/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$