JETEKPS F0524S-2WR3
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | F0524S-2WR3 |
| LCSC Part # | C5379515 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 24V 2W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 24V 83mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
45
45
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.3342 $ 2.2175 | $ 2.22 |
10+ | $ 1.9298 $ 1.8334 | $ 18.33 |
30+ | $ 1.7059 $ 1.6207 | $ 48.62 |
100+ | $ 1.4774 $ 1.4036 | $ 140.36 |
500+ | $ 1.374 $ 1.3053 | $ 652.65 |
1,000+ | $ 1.3292 $ 1.2628 | $ 1262.80 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$