JETEKPS F1203S-1WR3
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | F1203S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5379480 |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W, SIP package |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 3.3V 303mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
44
44
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5023 $ 1.4272 | $ 1.43 |
10+ | $ 1.222 $ 1.1609 | $ 11.61 |
30+ | $ 1.0804 $ 1.0264 | $ 30.79 |
100+ | $ 0.9232 $ 0.8771 | $ 87.71 |
500+ | $ 0.8516 $ 0.8091 | $ 404.55 |
1,000+ | $ 0.8204 $ 0.7794 | $ 779.40 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$