JETEKPS F0512S-1WR3
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| Mfr. Part # | F0512S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5379478 |
| Package | SIP,19.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W, SIP package |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 12V 83mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Package | SIP,19.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4564 | $ 1.46 |
10+ | $ 1.0753 | $ 10.75 |
30+ | $ 0.8832 | $ 26.50 |
100+ | $ 0.6943 | $ 69.43 |
500+ | $ 0.5813 | $ 290.65 |
1,000+ | $ 0.5232 | $ 523.20 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$