JETEKPS A0512S-2WR2
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | A0512S-2WR2 |
| LCSC Part # | C5378061 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 2W, SIP package |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 2 Output ±12V ±83mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
30
30
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.4903 $ 2.3658 | $ 2.37 |
10+ | $ 2.1072 $ 2.0019 | $ 20.02 |
30+ | $ 1.8681 $ 1.7747 | $ 53.24 |
100+ | $ 1.6227 $ 1.5416 | $ 154.16 |
500+ | $ 1.5119 $ 1.4364 | $ 718.20 |
1,000+ | $ 1.4644 $ 1.3912 | $ 1391.20 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$