JETEKPS URB2405YMD-10WR3
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | URB2405YMD-10WR3 |
| LCSC Part # | C5378002 |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 10W, DIP package |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 2000mA 9V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
41
41
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 7.4739 $ 7.1003 | $ 7.10 |
10+ | $ 6.4227 $ 6.1016 | $ 61.02 |
30+ | $ 5.7815 $ 5.4925 | $ 164.78 |
100+ | $ 5.2433 $ 4.9812 | $ 498.12 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$