Yuandi TS-1094S-A4B2-D2
| Manufacturer |
Yuandi
Asian Brands |
| MPN | TS-1094S-A4B2-D2 |
| LCSC Part # | C5377637 |
| Packaging | SMD-4P,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 180gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 180gf 5.5mm Gull Wing 12mm x 12mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Yuandi | |
| Packaging | SMD-4P,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
520
520
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0722 $ 0.0650 | $ 0.65 |
100+ | $ 0.0575 $ 0.0518 | $ 5.18 |
500+ | $ 0.0501 $ 0.0451 | $ 22.55 |
1,000+ | $ 0.0446 $ 0.0402 | $ 40.20 |
5,000+ | $ 0.0402 $ 0.0362 | $ 181.00 |
10,000+ | $ 0.038 $ 0.0342 | $ 342.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$