JUSHUO JS05B-06P-080-4-8
| Manufacturer | JUSHUOAsian Brands |
| MPN | JS05B-06P-080-4-8 |
| LCSC Part # | C5371243 |
| Packaging | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 6POS 0.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | JUSHUO | |
| Packaging | P=0.5mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 6P | |
| Pitch | 0.5mm | |
| Contact Location | Reverse | |
| Total Length | 8cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,945
4,945 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1006 | $ 0.50 |
| 50+ | $ 0.0809 | $ 4.05 |
| 200+ | $ 0.0698 | $ 13.96 |
| 500+ | $ 0.0624 | $ 31.20 |
| 2,000+ | $ 0.0564 | $ 112.80 |
| 5,000+ | $ 0.0535 | $ 267.50 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



