YLPTEC URB2405YMD-10WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | URB2405YMD-10WR3 |
| LCSC Part # | C5369754 |
| Packaging | DIP,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 10W, ultra-wide voltage input, isolated and regulated single/dual output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 2000mA 9V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | DIP,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,601
2,601
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.8536 $ 4.9756 | $ 4.98 |
10+ | $ 5.0793 $ 4.3175 | $ 43.18 |
40+ | $ 4.6848 $ 3.9821 | $ 159.28 |
80+ | $ 4.1562 $ 3.5328 | $ 282.62 |
400+ | $ 3.9655 $ 3.3707 | $ 1348.28 |
1,000+ | $ 3.8846 $ 3.3020 | $ 3302.00 |
Standard Packaging 40/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$