YLPTEC K7809-500R3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K7809-500R3 |
| LCSC Part # | C5369644 |
| Package | SIP,11.5x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | High-efficiency industrial-grade DC-DC module in SIP package |
| Description | Buck DC DC Converter 1 Output 9V 500mA 12V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,11.5x7.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 44 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,272
1,272
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.837 $ 1.1941 | $ 1.19 |
10+ | $ 1.5735 $ 1.0228 | $ 10.23 |
44+ | $ 1.4083 $ 0.9154 | $ 40.28 |
88+ | $ 1.24 $ 0.8060 | $ 70.93 |
484+ | $ 1.1638 $ 0.7565 | $ 366.15 |
880+ | $ 1.1305 $ 0.7349 | $ 646.71 |
Standard Packaging 44/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$