YLPTEC IB0505S-2W
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | IB0505S-2W |
| LCSC Part # | C5369613 |
| Package | SIP,19.5x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 5V 2W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 400mA 4.75V~5.25V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,19.5x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,780
3,780
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.2911 | $ 2.29 |
10+ | $ 1.9339 | $ 19.34 |
25+ | $ 1.71 | $ 42.75 |
100+ | $ 1.4814 | $ 148.14 |
500+ | $ 1.3782 | $ 689.10 |
1,000+ | $ 1.3321 | $ 1332.10 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$