YLPTEC F1205S-3WR2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | F1205S-3WR2 |
| LCSC Part # | C5369565 |
| Packaging | SIP,19.5x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3W isolated non-regulated single-output DC/DC modular power supply with fixed voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 600mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,19.5x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
271
271
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.3137 | $ 2.31 |
10+ | $ 1.9827 | $ 19.83 |
25+ | $ 1.7761 | $ 44.40 |
100+ | $ 1.5629 | $ 156.29 |
500+ | $ 1.4677 | $ 733.85 |
1,000+ | $ 1.4257 | $ 1425.70 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$