YLPTEC B0505S-3WR2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0505S-3WR2 |
| LCSC Part # | C5369498 |
| Packaging | SIP,19.7x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3W constant-voltage input, isolated non-regulated single-channel output DC/DC power supply module |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 600mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,19.7x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,640
1,640
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.3073 $ 2.1920 | $ 2.19 |
10+ | $ 1.9262 $ 1.8299 | $ 18.30 |
25+ | $ 1.7761 $ 1.6873 | $ 42.18 |
100+ | $ 1.5323 $ 1.4557 | $ 145.57 |
500+ | $ 1.4225 $ 1.3514 | $ 675.70 |
1,000+ | $ 1.3757 $ 1.3070 | $ 1307.00 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$