YLPTEC B0512S-1WR2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0512S-1WR2 |
| LCSC Part # | C5369495 |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W isolated DC-DC converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 12V 84mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
396
396
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1385 | $ 1.14 |
10+ | $ 0.9354 | $ 9.35 |
43+ | $ 0.8692 | $ 37.38 |
86+ | $ 0.7418 | $ 63.79 |
516+ | $ 0.687 | $ 354.49 |
989+ | $ 0.6612 | $ 653.93 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$