YLPTEC B2424S-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B2424S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5369471 |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 42mA 21.6V~26.4V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,259
2,259
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.332 | $ 1.33 |
10+ | $ 1.0906 | $ 10.91 |
43+ | $ 0.9302 | $ 40.00 |
86+ | $ 0.7795 | $ 67.04 |
516+ | $ 0.713 | $ 367.91 |
989+ | $ 0.6839 | $ 676.38 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$