YLPTEC B2415S-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B2415S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5369470 |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 15V 67mA 21.6V~26.4V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
538
538
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.502 | $ 1.50 |
10+ | $ 1.2448 | $ 12.45 |
43+ | $ 1.1035 | $ 47.45 |
86+ | $ 0.9431 | $ 81.11 |
516+ | $ 0.8733 | $ 450.62 |
989+ | $ 0.8399 | $ 830.66 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$