YLPTEC B1209S-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B1209S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5369465 |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 9V 111mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
551
551
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6302 | $ 1.63 |
10+ | $ 1.3677 | $ 13.68 |
43+ | $ 1.2235 | $ 52.61 |
86+ | $ 1.0598 | $ 91.14 |
516+ | $ 0.9885 | $ 510.07 |
989+ | $ 0.9561 | $ 945.58 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$