YLPTEC B0324S-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0324S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5369461 |
| Packaging | SIP,11.5x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W isolated non-regulated single-output DC/DC power module with fixed voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 24V 84mA 2.97V~3.63V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.5x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
53
53
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6048 | $ 1.60 |
10+ | $ 1.344 | $ 13.44 |
43+ | $ 1.2008 | $ 51.63 |
86+ | $ 1.0382 | $ 89.29 |
516+ | $ 0.9674 | $ 499.18 |
989+ | $ 0.9352 | $ 924.91 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$