YLPTEC B0312LS-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0312LS-1WR3 |
| LCSC Part # | C5369447 |
| Packaging | SIP,19.5x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W isolated non-regulated single-output DC/DC power module with constant voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 12V 84mA 2.97V~3.63V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,19.5x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
28
28
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8163 | $ 1.82 |
10+ | $ 1.5368 | $ 15.37 |
30+ | $ 1.3622 | $ 40.87 |
100+ | $ 1.1831 | $ 118.31 |
500+ | $ 1.1028 | $ 551.40 |
1,000+ | $ 1.0672 | $ 1067.20 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$