YLPTEC B0305LS-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0305LS-1WR3 |
| LCSC Part # | C5369446 |
| Packaging | SIP,19.5x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W isolated non-regulated single-output DC/DC power module with constant voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 200mA 3V~3.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,19.5x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
601
601
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.3409 | $ 1.34 |
10+ | $ 1.2317 | $ 12.32 |
25+ | $ 1.1636 | $ 29.09 |
100+ | $ 1.094 | $ 109.40 |
500+ | $ 1.0623 | $ 531.15 |
1,000+ | $ 1.0481 | $ 1048.10 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$