G-Switch GT-TC120A-H110-L1
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| Mfr. Part # | GT-TC120A-H110-L1 |
| LCSC Part # | C5368907 |
| Package | SMD,6.2x6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 11mm SMD (SMT) Tab 6.2mm x 6.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Package | SMD,6.2x6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
600
600
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
50+ | $ 0.019 $ 0.0130 | $ 0.65 |
500+ | $ 0.0147 $ 0.0100 | $ 5.00 |
1,500+ | $ 0.0124 $ 0.0085 | $ 12.75 |
5,000+ | $ 0.011 $ 0.0075 | $ 37.50 |
25,000+ | $ 0.0098 $ 0.0067 | $ 167.50 |
50,000+ | $ 0.0091 $ 0.0062 | $ 310.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$