YLPTEC B1205S-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B1205S-1WR3 |
| LCSC Part # | C5365649 |
| Package | SIP,11.5x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W isolated non-regulated single-output DC/DC power module with fixed voltage input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 200mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,11.5x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
15,173
15,173
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2003 | $ 1.20 |
10+ | $ 1.0495 | $ 10.50 |
43+ | $ 0.9082 | $ 39.05 |
86+ | $ 0.8018 | $ 68.95 |
516+ | $ 0.759 | $ 391.64 |
989+ | $ 0.7367 | $ 728.60 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$