DEXU Electronics B2405LS-1WR3
| Manufacturer |
DEXU Electronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B2405LS-1WR3 |
| LCSC Part # | C5365581 |
| Package | SIP,19.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 5V 1W |
| Description | DC DC Converter 5V 200mA 24V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | DEXU Electronics | |
| Package | SIP,19.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
40
40
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5814 | $ 1.58 |
10+ | $ 1.3226 | $ 13.23 |
25+ | $ 1.1813 | $ 29.53 |
100+ | $ 1.0209 | $ 102.09 |
500+ | $ 0.9495 | $ 474.75 |
1,000+ | $ 0.9161 | $ 916.10 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$