Winbond W25Q256JWPIQ
| Manufacturer |
Winbond
Asian Brands |
| MPN | W25Q256JWPIQ |
| LCSC Part # | C5362614 |
| Packaging | WSON-8(5x6) |
| Customer # | |
| Key Attributes | FLASH - NOR Memory IC 256Mbit SPI 133MHz WSON-8(5x6) |
| Description | FLASH - NOR Memory IC 256Mbit SPI 133MHz WSON-8(5x6) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Winbond | |
| Packaging | WSON-8(5x6) |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
19,393
19,393
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.9914 | $ 5.99 |
10+ | $ 5.4158 | $ 54.16 |
30+ | $ 5.0737 | $ 152.21 |
100+ | $ 4.7283 | $ 472.83 |
500+ | $ 4.5678 | $ 2283.90 |
1,000+ | $ 4.4964 | $ 4496.40 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$