KNSCHA 118EC220
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 118EC220 |
| LCSC Part # | C5361259 |
| Package | SMD,D6.3xL5.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 100uF ±20% 16V SMD |
| Description | 100uF ±20% 16V SMD,D6.3xL5.9mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Package | SMD,D6.3xL5.9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,105
9,105
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1265 $ 0.1139 | $ 0.57 |
50+ | $ 0.1012 $ 0.0911 | $ 4.56 |
150+ | $ 0.0885 $ 0.0797 | $ 11.96 |
1,000+ | $ 0.079 $ 0.0711 | $ 71.10 |
2,000+ | $ 0.0714 $ 0.0643 | $ 128.60 |
5,000+ | $ 0.0676 $ 0.0609 | $ 304.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$