TOSHIBA TK31J60W,S1VE(S
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TK31J60W,S1VE(S |
| LCSC Part # | C5361058 |
| Package | TO-3P(N) |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH 600V 30.8A TO-3P(N) |
| Description | N-Channel 600V 30.8A 230W Through Hole TO-3P(N) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | TOSHIBA | |
| Package | TO-3P(N) |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
245
245
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.4586 | $ 2.46 |
10+ | $ 2.2665 | $ 22.67 |
50+ | $ 2.1452 | $ 107.26 |
100+ | $ 2.0224 | $ 202.24 |
500+ | $ 1.9657 | $ 982.85 |
1,000+ | $ 1.942 | $ 1942.00 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$