TDPOWER TURB2412YMD-10WR3S
| Manufacturer |
TDPOWER
Asian Brands |
| MPN | TURB2412YMD-10WR3S |
| LCSC Part # | C5358256 |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 12V 10W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 830mA 9V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | TDPOWER | |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 80 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
32
32
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.7208 | $ 4.72 |
10+ | $ 4.1816 | $ 41.82 |
30+ | $ 3.8613 | $ 115.84 |
80+ | $ 3.5941 | $ 287.53 |
480+ | $ 3.4155 | $ 1639.44 |
960+ | $ 3.335 | $ 3201.60 |
Standard Packaging 80/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$