TDPOWER TVRB2412YMD-10WR3S
| Manufacturer |
TDPOWER
Asian Brands |
| MPN | TVRB2412YMD-10WR3S |
| LCSC Part # | C5358248 |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 12V 10W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 12V 830mA 18V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | TDPOWER | |
| Packaging | Through Hole,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 80 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14
14
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.3119 | $ 4.31 |
10+ | $ 3.7971 | $ 37.97 |
30+ | $ 3.4913 | $ 104.74 |
80+ | $ 3.2362 | $ 258.90 |
480+ | $ 3.0657 | $ 1471.54 |
960+ | $ 2.9873 | $ 2867.81 |
Standard Packaging 80/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$